FOTOGALERIE
Fotogalerie
VYHLEDAT NA STRÁNKÁCH
Google
Web karpaty.net
NAŠE AKCE, REKLAMA

Súlovské vrchy - tipy na výlet

24.9.2005 | Otakar Brandos

HRAD LIETAVA

Lietava

Jeden z největších slovenských hradů, který byl postaven někdy po roce 1241. Nachází se nad obcí Lietavská Svinná v severovýchodní části Súľovských vrchů, ze které je snadno dosažitelný. Hrad, který je velice zacovalý s mohutnými hradbami i nepříliš porušenými paláci nebyl nikdy dobyt. Od roku 1770 se uvádí jako pustý. Velice vhodný cíl nedělního výletu. Z hradu se otevírají pěkné výhledy. Vstup do hradu jen na vlastní nebezpečí.

GOTICKÁ A OBROVSKÁ SKALNÍ BRÁNA

Gotická brána

Gotická brána je snad nejkrásnějším přírodním útvarem Súlovských skal. Její nezaměnitelný lomený oblouk připomínající gotický sloh ji dal i jméno. Brána se nachází na naučné stezce na Súľovský hrad. V minulosti se pro tuto bránu používalo pojmenování Lomená brána. Součást NPR Súľovské skály. Tento krásný přírodní výtvor sousedí s další skalní bránou, která nese jméno Obrovská brána, jejíž obrázek si ve větším můžete prohlédnout na odkazované stránce.


+ Biele Karpaty + Bukovské vrchy + Cerová vrchovina + Chočské vrchy + Javorníky + Kysucké Beskydy + Kremnické vrchy + Krupinská planina + Malá Fatra + Malé Karpaty + Muránska planina + Nízké Tatry + Oravské Beskydy + Pieniny + Poľana + Považský Inovec + Slovenský kras + Slovenský ráj + Štiavnické vrchy + Strážovské vrchy + Súľovské vrchy + Velká Fatra + Vihorlat + Vysoké Tatry + Západní Tatry - Roháče + Černá hora + Horhany + Polonina Boržava + Polonina Svidovec + Apuseni + Banát + Fagaraš + Retezat + Rodna + Vilcan