FOTOGALERIE
Fotogalerie
VYHLEDAT NA STRÁNKÁCH
Google
Web karpaty.net
NAŠE AKCE, REKLAMA

Karpatfest 2012, III. ročník festivalu o Karpatech

10.6.2011 | Otakar Brandos

Karpaty, ekoregion evropského významu - Súľovské skály květen (máj) 2012

CAV

Karpaty. Nedozírné hluboké lesy, nepřístupná a lidskou činností téměř nedotčená údolí, poloninské louky rozezvučené cinkotem zvonců ovcí, strmé skalní stěny a nebetyčné štíty hrdě se zvedající k blankytně modré obloze.

Roubené dřevěnky zastrčených vesnic a Bohem zapomenutých horských samot a usedlostí, dřevěné pravoslavné kostely, poslední skomírající lesní železnice poháněné párou. Stálé sílící tlak člověka na poslední neporušené horské a přírodní celky, ale i silná a životaschopná populace medvědů, vlků a dalších velkých šelem, které jsou na Evropském kontinentu největšími.

Zima v horách

Krásné a dlouhé hřebenové túry, treky okořeněné posezením u večerních ohňů s praskajícím a smolou vonícím dřevem, pečenou slaninou, ale i borovičkou, vodkou či rakijí. Posezení na salaších, noci pod širákem či v senících, nebe plné hvězd, které nejsou rušeny světly velkoměst.

Nevšední zážitky, nezapomenutelná přátelství, pohostinnost a dobrosrdečnost domorodců, scenérie zarývající se nesmazatelně hluboko pod kůži. To vše jsou a to vše mohou nabídnout Karpaty, ekoregion evropského významu, poutníkovi s očima otevřenýma a se srdcem na dlani.

Je hodně festivalů, ale Karpatfest je jen jeden. Je krásné toulat se zasněženými pláněmi Antarktidy či v pohodlí křesla slézat strmé osmitisícové štíty, na plachetnici přeplout Atlantik či prodírat se neprostupnou Amazonskou džunglí nebo žít mezi domorodci na Nové Guinei.

Ale ruku na srdce, kolik z nás bude takovéto cesty absolvovat? Asi jen nepatrný zlomek. Takovou hřebenovku Velké Fatry a Nízkých Tater, túry v Roháčích, polských Bieszczadech, ukrajinských Poloninách či rumunském Maramureši, Retezatu nebo Apusenách může absolvovat prakticky každý. Bez dlouhých dovolených, bez přehnaně vysokých finančních nároků.

A právě slovenským, ukrajinským, rumunským, ale i polským Karpatům je věnován festival s výstižným názvem KARPATFEST. Třetí ročník neotřelého festivalu se po tříleté odmlce uskuteční v lůně hor, v obci lemovaném nádhernými skálami, v obci Súlov na západním Slovensku.

Program a další náležitosti okolo Karpatfestu 2012 budeme postupně doplňovat.

Tatry

Možnosti ubytování v místě konání Karpatfestu:

Pořádá Karpatský turistický spolek za mediální podpory outdoorového magazínu Treking a dalších partnerů.

Nabízíme partnerství pro konání festivalu:

  • Hlavní partner: 6 000 Kč
  • Partner: 3 000 Kč
Karpatský klenot

Další související články:

+ KARPATFEST 2008, II. ročník festivalu o Karpatech, Program, základní info, ubytování
+ Karpatfest 2008 minulostí
+ První ročník Karpatfestu je již za námi
+ KARPATFEST 2007, festival o Karpatech a životě v horách - Karpaty, ekoregion evropského významu

Oblíbený portál Hauzi.cz Vám nabízí na výběr chaty a chalupy ze všech koutů země.

Dopřejte si ubytování na horách.

Tip na ubytování v Česku - ubytování Krkonoše.

Tip na ubytování na Slovensku: ubytovanie Vysoké Tatry.