FOTOGALERIE
Fotogalerie
VYHLEDAT NA STRÁNKÁCH
Google
Web karpaty.net
NAŠE AKCE, REKLAMA

Mapa masívu Černé hory a Svidovce

12.7.2012 | Aleš Kučera

Na trh přichází počátkem léta mapa Černohorského masivu a východní části Svidovce, tím mapa navazuje na předchozí mapu vydavatelství Aurius "Gorgany, polonina Krásna, západní Svidovec".

Mapa

Mapa vznikla jako předchozí mapy ve spolupráci polských, ukrajinských a českých kolegů a završuje tak značkařskou práci v daném regionu. V roce 2011 bylo z prostředků Česko-polského fondu Ministerstva zahraničí ČR dokončeno značení na polonině Svidovec, značené trasy tak dosáhly od Koločavy až do údolí Černé Tisy. Tak jak předchozí mapy - Gorgany nebo Užanský národní park - i tato mapa završuje projekt značení, tentokrát na Svidovci.

Mapa zobrazuje vedle turisticky nejvyhledávanějších cílů jako je Jasiňa, Dragobrat, populárních vrcholů Pětros a Hoverla, též moderní lyžařský areál Bukovel, ale i Verchovinu s částí Pokutsko-Bukovinských Karpat a údolí Černého Čeremoše včetně vodáckých informací.

Mapa podle filozofie předchozích map se zaměřuje na zaznačování názvosloví tak, jak je znají místní obyvatelé, horští záchranáři, lesníci - čeští turisté se tak mohou dobře orientovat v horách. Názvosloví je dvojjazyčné - česko-ukrajinsky na bývalém území Podkarpatské Rusi, resp. polsko-ukrajinsky na historickém území Polska.

Na mapě jsou zaznačeny útulny, salaše, chaty a penziony, aktuální stav značených tras a lesních cest. Aktualizace mapy probíhala od podzimu 2011 do května 2012. Na rubové straně mapy turisté najdou tipy na nejoblíbenější trasy, praktické informace, kontakty na horskou službu a několik doporučených penzionů a chat.

Na mapě se podílelo polské vydavatelství Compass v Krakově, zkušený kartograf Jan Prášil z jičínské Kartografie HP. Terénní práce a aktualizace zajišťovali kolegové z ukrajinské organizace Karpatské stezky spolu českým Karpatským turistickým spolkem a ukrajinskými záchranáři.

Výřez mapy

V České republice je mapa v distribuční síti MCU, k dostání je především ve specializované prodejně map KIWI v Praze (zde je možné mapu objednat i přes e-shop), na e-shopu www.treking.cz a nebo přímo ve vydavatelství Aurius Hradec Králové - www.aurius.cz . V dalších distribučních sítích, požadujících vysoký rabat, není mapa distribuována. Mapa bude v prodeji od 12. července v prodejně KIWI v Praze.

Měřítko mapy je 1:50 tis, se sítí WGS 84. Formát 984 × 676 mm, doporučená cena mapy v plastovém obalu je 129 Kč.

Oblíbený portál Hauzi.cz Vám nabízí na výběr chaty a chalupy ze všech koutů země.

Dopřejte si ubytování na horách.

Tip na ubytování v Česku - ubytování Krkonoše.

Tip na ubytování na Slovensku: ubytovanie Vysoké Tatry.